Modern and luxurious rooms

Hľadáte moderné a luxusné ubytovanie v Rimavskej Sobote? AM Kaštieľ Penzión *** Vám ponúka široký výber komfortných izieb, ktoré splnia všetky Vaše požiadavky.

Check out our room types

Choose one of our rooms and enjoy a beautiful interior complemented by modern amenities for a comfortable stay.

Apartmán s balkónom

Doubleroom

Dvojlôžková izba s manželskou posteľou alebo 2 oddelenými posteľami má súkromnú kúpeľňu so sprchovacím kútom a sušičom vlasov. K dispozícii je šatníková skriňa a kúrenie. Izba je vybavená TV s plochou obrazovkou. V ubytovacej jednotke sú 2 postele.

Doubleroom with balcony

This double or twin room with balcony has a private bathroom with shower and hairdryer. There is a wardrobe and heating. The room is equipped with a flat-screen TV. There are 2 beds in the accommodation unit.

Single room

The single room has a private bathroom with a shower and a hairdryer. There is a wardrobe and heating. A flat-screen TV is included in this single room. There is 1 bed in the accommodation unit.

Single room with balcony

Jednolôžková izba s balkónom má súkromnú kúpeľňu so sprchovacím kútom a sušičom na vlasy. K zariadeniu patrí šatníková skriňa a k dispozícii je aj kúrenie a balkón. Súčasťou vybavenia tejto jednolôžkovej izby je TV s plochou obrazovkou. V ubytovacej jednotke je 1 posteľ.

Apartment with balcony

This apartment has 1 living room, 1 separate bedroom and 2 bathrooms with shower and hairdryer. The apartment is equipped with a wardrobe, heating, a flat-screen TV and a balcony. There are 3 beds in the accommodation unit.

Our prices

Room type

Cena izby

Doubleroom

60 €

Doubleroom with balcony

65 €

Single room

50 €

Single room with balcony

55 €

Apartment

80 €

 

Private parking in the yard!

Súkromné parkovisko vo dvore!

Stay with your dreams and book your accommodation today!

Tomašovská 1244/56, 979 01 Rimavská Sobota

AM KAŠTIEĽ PENZIÓN ★★★
en_GB